ستاد توسعه فناوری‌های حوزه آب و انرژی برگزار می‌کند:

سلسله نشست‌های هم‌اندیشی تخصصی نخبگان دانشگاه، صنعت و حکمرانی در حوزه انرژی

ستاد توسعه فناوری‌های حوزه آب و انرژی از طریق ایجاد فضای تبادل نظر میان نخبگان، کارشناسان و مدیران عالی و باتجربه کشور، راهکارهای بهبود نظام اقتصادی در حوزه انرژی را بررسی می‌کند

ساختار اقتصاد انرژی ناکارآمد، شدت بالای مصرف انرژی و انتشار آلاینده‌های زیست‌محیطی از جمله معضل‌های امروز صنعت انرژی جمهوری اسلامی ایران به‌شمار می‌‌آید. ازاین‌رو، توسعه بازار انرژی، ارتقاء بهره‌وری و بهینه‌سازی مصرف انرژی می‌تواند نقشی حیاتی در جهت رفع چالش‌های مذکور و توسعه پایدار اقتصادی و اجتماعی کشور، ایفا نمایند.

ستاد توسعه فناوری‌های حوزه آب و انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به‌عنوان یک نهاد بالادستی تصمیم‌ساز درنظر دارد، راهکارهای بهبود نظام اقتصادی در حوزه انرژی و افزایش بهره‌وری و ارتقای کارایی در عرصه انرژی کشور را در قالب "نشست‌های سه‌گانه هم‌اندیشی تخصصی نخبگان دانشگاه، صنعت و حکمرانی" جهت تبادل‌نظر میان نخبگان و اساتید دانشگاهی، مدیران عالی بخش‌های دولتی و صنعتی و پژوهشگران حوزه انرژی، مورد توجه قراردهد.

 

 

  • نشست اول (22 تیرماه 1400): اثرهای متقابل بازار و امنیت انرژی بر یکدیگر و توسعه پایدار اجتماعی اقتصادی کشور
  • نشست دوم (12 مردادماه 1400): بهینه‌سازی مصرف انرژی، حفاظت از محیط‌زیست و گرمایش جهانی
  • نشست سوم (19 مردادماه 1400): صرفه‌جویی در مصرف انرژی و صیانت از منابع ملی
  • مخاطبان رویداد:
  • استادان، پژوهشگران و نخبگان دانشگاهی
  • مدیران و متخصصان صنعت انرژی کشور
  • مسئولان عالیرتبه و خبرگان بخش‌های مختلف حکمرانی کشور

جهت کسب اطلاعات بیشتر و حضور در نشست‎‌‎های تخصصی مذکور (به‌طور مجازی) از طریق لینک زیر به وبگاه رویدادهای ستاد توسعه فناوری حوزه آب و انرژی مراجعه نمایید.

اطلاعات بیشتر و حضور در نشست‎‌های تخصصی

هم‌چنین، این ستاد اقدام به تهیه پرسشنامه هم‌اندیشی در حوزه ارتقای بهره‌وری و بهینه‌سازی مصرف انرژی نموده است تا از طریق آن نظرها و پیشنهادهای نخبگان و خبرگان این حوزه در بخش‌های مختلف دانشگاهی، صنعتی و حکمرانی را دریافت نماید.

دسترسی به پرسشنامه جهت تکمیل (آنلاین)

 

کلمات کلیدی

تصاویر

 ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان  ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان
//isti.ir/ZpCr